Pure silver RCA kabel

16. 8. 2020 Od admin 0

Po letech tápání a utrácení peněz za různé kabely jsem konečně našel kombinaci materiálů a komponent, která splňuje veškeré moje sny o zvuku který holograficky v prostoru před reprosoustavami modeluje nahrávku tak, jak ji chtěli hudebníci a zvukaři mít.

Zkoušel jsem v historii různé měděné vodiče bez úspěchu. Pak přišla vlna koaxiálních kabelů s určitým mírným zlepšením zvuku. Zvuk byl méně roztřesený a zlepšila se prostorovost daná jádrem koaxiálního kabelu z drátu a ne lanek jak je to běžné u komerčních kabelů. Bohužel celou dobu jsem měl pocit, že bude problém najít nějakou referenci s kterou by danou konstrukci mohl člověk porovnat a zjistit jak daleko je k referenčnímu řešení. Drtivá většina komerčních kabelů je Voodoo kde asi největší příplatek je za umělohmotný oplet, krásně barevný. Bohužel vnitřek byl vždy stejný. Měděné vodiče naprosto standardní kvality u dražších kabelů opředené ještě magií bezkyslíkaté mědi a v roli vodiče i měděný oplet, který je dle mého názoru největší destruktor prostorovosti nahrávky.

Dovoluji si zveřejnit výsledek tápání a porovnávání s výsledkem který mě osobně jasně ukázal na referenčních sestavách ale i na obyčejných tranzistorových zesilovačích, že to jde.

Kabel RCA pure silver

Popis výsledků poslechu:

Místo komerční magie zkusím shrnout výsledky setkání s nadšenci Hi-Fi a porovnání různých konstrukcí ve většině s běžným měděným kabelem v ceně 3.000-10.000 kč.

  • Štíhlejší zvuk bez dunění na basech
  • Zpřesnění basů a více detailů bez teplé dunivé deky mědi
  • Výšky nádherně v prostoru před posluchačem
  • 3D prostor výšek s lokalizací velmi zdůrazněné na širokopásmových hornách, u rocku nevalné kvality někdy otevře prostor a tam je jen zmixovaná bída
  • Mírné zvýšení hlasitosti – pocitové a nevysvětlitelné. Asi psychologický efekt po vyčištění zvukového obrazu.

Vtipné na celém příběhu je, že jsem přišel o oba prototypy s tím, že jsem je zapůjčil k nezávislému názoru a ani kolega z Německa ani známý z Čech mi je nevrátil a jen se zeptali kolik stojí to, že prototypy nebudou muset odpojovat….

Tak jsem byl jediný, kdo musel přejít zpátky na měď do doby dodání nových součástí od prestižních dodavatelů…